Yıldız Hareketi çekirdek organizasyon birimi olan Fikir Kümeleri kurulum sürecini başlattı

Ülkemizdeki Problemleri tanımlayıp çözümler üreten, geleceğin Türkiye’si için vizyon üreten bu ekibe katılmak ister misin? Aramıza hemen katıl ve birlikte çalışmaya başlayalım.

Fikir Kümeleri nedir?

1.Profesyonellerin Organizasyonu

Yıldız Hareketi ülkemizdeki profesyonellerin uzmanlık alanları üzerinden bir araya gelerek ülkedeki problemleri tanımlayıp çözümler üretmesi ve mesleki uzmanlıkları üzerinden ülke yönetimine katkı sağlamalarını temin etmeye çalışıyor.

2. Şikayet etmekten çözüm üretmeye davranışsal dönüşüm

Yıldız Hareketi, toplumumuz içinde yaygın olan ve çaresizlik hissiyatına dayanan şikayet etme davranışını, problemleri görme süreci olarak bir noktada bitirmeyi ve çözümün bir parçası olmak için fikir kümeleri üzerinden problemleri tanımlayıp çözümler arayan bir yeni davranış biçimini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

3. Problemler ve Çözümler Veri tabanı

Bu çalışmaların neticesinde ülkenin her köşesinde toplumun önündeki her problemin kayıt altına alınmasını, bu problemler için farklı bakış açıları ile toplum tarafından alternatifli çözüm önerileri oluşturulmasını ve ülke yönetimi için kullanılmak üzere Problemler ve Çözümleri veri tabanının açık kaynak olarak geliştirilmesini hedefliyor.

4.Çözümün adresi katılımcı demokrasi

Yıldız Hareketi, analitik bir yöntem ile ve yapıcı bir şekilde çözümün adresinin temsili demokraside değil katılımcı demokraside olduğuna dikkat çekiyor. Vatandaşlarımızı sistemi çalışır ve verimli hale taşıyacak ve bunu sürekli kılacak demokratik bir çözüme yönlendiriyor.

FİKİR KÜMELERİ:

Üzerinde çalışma yapılması gereken her konuda bir araya gelerek ekip oluşturan 6 kişilik çalışma gruplarıdır. Bu gruplar kendi içlerinden bir proje lideri ve bir sözcü seçerek demokratik bir yapı kurar ve çalışmalarına başlarlar.

Siz de ülkemizdeki sorunlar için kendi çözüm önerileriniz ile katkı sunmak isterseniz linke tıklayarak kendi problem tanımızı ve çözüm önerinizi oluşturabilir, karmaşık problemler üzerinde ekip olarak çalışmak için web sitemize üye olarak bir fikir kümesine katılmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Fikir Kümeleri üyelerinin Yıldız Hareketi içindeki katkı sağladıkları yazılı fikirleri ilkesel olarak değerlendirilerek, misyon bildirgemize ve vizyonumuza uygun olması halinde kabul edilmektedir. Bireysel olarak ortaya koydukları duruş ,fikir ve davranışları Yıldız Hareketi’ni ve üyelerini bağlamaz. Fikir kümeleri üyelerinin Yıldız Hareketi adına temsil ve açıklama yapma hakkı yoktur.